آموزش تصویری غیر حضوری احراز هویت با اپلیکیشن سیگنال

همه افرادی که می خواهند در بازار بورس فعالیت داشته باشند لازم است که قبل از مراجعه به کارگزاری ها برای دریافت کد بورسی در سامانه سجام ثبت نام کنند و پس از آن احراز هویت شوند. ثبت نام در سامانه سجام از طریق سایت  www.sejam.ir امکان پذیر است. اما مردم برای احراز هویت سامانه سجام باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه می نمودند.

 

اما چندی پیش علیرضا ماهیار مشاور فناوری و نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی خبر از امکان پذیر شدن احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام خبر داد که باعث ساده شدن روند ثبت نام متقاضیان خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری برای احراز هویت سجام نیست. در ادامه با  آموزش نحوه احراز هویت غیر حضوری در سامانه سجام از طریق اپلیکیشن سیگنال با شما هستیم.

 

آموزش نحوه احراز هویت غیر حضوری سجام

 

قبل از احراز هویت لازم است که در سامانه سجام ثبت نام کرده و پس از پرداخت مبلغ ۱۲۰۰۰ تومان کد پیگیری سجام را دریافت کنید. با داشتن این کد پیگیری می توانید اقدام به احراز هویت غیرحضوری سجام کنید.

 

برای احراز هویت غیرحضوری سجام از طریق اپلیکیشن سیگنال ابتدا باید نسخه ۲.۴.۳ اپلیکیشن سیگنال را دریافت کنید. می توانید این برنامه را برای اندروید از گوگل پلی استور به صورت رایگان و برای گوشی های آی او اس از برنامه سیبچه و با پرداخت مبلغی به عنوان حق عضویت دریافت کنید.

 

همچنین باید واجد شرایط زیر باشید:

 

  • متقاضی باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
  • متقاضی باید دارای کارت ملی هوشمند یا رسید آن باشد.
  • فرد متقاضی باید شخص حقیقی و ایرانی باشد.
  • فرآیند ثبت نام و احراز هویت باید توسط فرد متقاضی انجام شود و تمامی مدارک ارسالی (عکس، فیلم، امضا و …) معتبر و مربوط به متقاضی باشد.

 

مراحل احراز هویت غیرحضوری در سامانه سجام از طریق اپلیکیشن سیگنال

 

گام اول : در برنامه سیگنال به قسمت ثبت نام و احراز هویت بروید.

 

گام دوم : روی گزینه احراز هویت سجام کلیک کنید.

 

گام سوم : کد ملی و کد سجام خود را در این قسمت وارد کرده و به مرحله بعد بروید.

 

گام چهارم : بعد از این مرحله کد تایید جهت دریافت اطلاعات در سامانه سجام به شماره شما اس ام اس می شود. که باید در مرحله بعد وارد کنید.

 

گام پنجم : دفاتر پیشخوان برای احراز هویت مبلغی دریافت می کنند در روش احراز هویت غیرحضوری سجام نیز مبلغ ۱۰۰۰۰ تومان دریافت می شود که باید آن را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

 

گام ششم :  در این مرحله لازم است شماره سریال درج شده پشت کارت ملی هوشمند خود را وارد کنید. درصورتی که اقدام به گرفتن کارت ملی هوشمند نموده اید اما هنوز آن را دریافت نکرده اید می توانید کد رهگیری رسید کارت ملی هوشمند خود را وارد کنید.

 

گام هفتم : در این مرحله شما باید عکس خود را بارگذاری کنید (خانوم ها با رعایت کامل حجاب و از عکس های قبل نمی توان استفاده کرد)

برای این مرحله به موارد زیر دقت کنید:

 

  • سرعت اینترنت ضعیف نباشد.
  • گوشی نباید در فاصله ای زیاد از چهره متقاضی باشد.
  • نور مکان مناسب باشد.
  • فیلم و عکس باید بصورت انفرادی باشد.
  • چهره فرد باید فاقد گریم باشد.
  • تصویر سلفی و فیلم باید در یک مکان و یک وضعیت باشد.

 

گام هشتم :  در این مرحله باید روی یک کاغذ سفید امضا کنید و عکس آن را بارگزاری کنید.

 

گام نهم : در این مرحله باید یک ویدئو از خود بگیرید و متنی که مشخص شده را در این ویدئو تکرار کنید

 

گام دهم : در این مرحله عکس، فیم، امضا، سریال کارت ملی هوشمند (یا کد رهگیری رسید) را چک کنید که اشتباه نباشد

 

گام یازدهم : در این مرحله تیک تعهد نامه را بزنید و سپس دکمه ثبت اطلاعات را کلیک کنید

 

 

در پایان پیامکی مبتنی بر موفقیت آمیز بودن فرآیند به شماره شما ارسال شده و نتیجه احراز هویت حداکثر تا یک هفته برای شما ارسال می‌شود.

 

 

 


دسته ها : بورس

مطالب مرتبط

دیدگاه ها بسته شده