احتمالاً می دانید ISP ها به ازای ترافیک مصرفی خود باید به شرکت زیرساخت هزینه بپردازند، بنابراین اعطای بسته اینترنت ۱۰۰ گیگابایتی رایگان به مشترکین هزینه‌های آنها را بالا می‌برد. حالا می دانیم شرکت زیرساخت پهنای باند بسته ۱۰۰ گیگابایتی رایگان مشترکین را برای ISP ها رایگان کرده است و هزینه‌ای بابت آن نمی‌پردازند.

 

 

سجاد بنابی، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد پهنای باند معادل بسته ۱۰۰ گیگابایتی رایگان که ISP ها به مشترکین داده‌اند، از آنها دریافت نمی‌شود. به این ترتیب بسته اینترنت ۱۰۰ گیگابایتی رایگان برای ISP ها هم مجانی تمام می‌شود.

 

 

بنایی می‌گوید طبق برآورد آنها پهنای باند ناشی از اعطای بسته اینترنت ۱۰۰ گیگابایتی رایگان به هر مشترک طی ۱۲ روز پایانی سال ۹۸، معادل یک سوم پهنای باند اینترنت مصرفی اپراتورها در اسفند ماه است. به این ترتیب شرکت ارتباطات زیرساخت تصمیم گرفته هزینه یک سوم ترافیک اپراتورها در خلال ۱۲ روز پایانی سال جاری را از ISP دریافت نکند.

 

 

به گفته نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، طی ۲۰ روز اخیر مصرف داده کشور ۵۰ درصد افزایش یافته که ۴۰ درصد آن ناشی از ترافیک شبکه ملی اطلاعات و ۶۰ درصد باقی مانده ناشی از ترافیک بین الملل است. البته همه این ۵۰ درصد مربوط به گیت وی نیست و بخشی از آن به شبکه داخلی خود ISP ها مربوط می شود.

 

 

تخفیف ویژه شرکت ارتباطات زیرساخت به ISP ها در حالی است که بسیاری از مشترکین در پی افت شدید سرعت اینترنت قادر به استفاده از ۱۰۰ گیگابایت ترافیک رایگان خود نخواهند بود

 

 

 

 

منبع : شهرسخت افزار


دسته ها : اخبار

مطالب مرتبط

دیدگاه ها بسته شده