چند روز  قبل وزیر ارتباطات از برنامه ریزی‌های این وزارت برای تعطیلات نوروز گفت تا شبکه اینترنت قادر به پاسخگویی استفاده مردم باشد. امشب آذری جهرمی اعلام کرد ظرفیت هسته شبکه ‌IP زیرساخت ۱۴۰۰ گیگابیت در ثانیه افزایش یافته است. جزئیات بیشتر را در ادامه همین نوشتار بخوانید.

 

شیوع شدید کرونا در کشور منجر به تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و بسیاری از مشاغل شده است. هم زمان دانش‌آموزها و دانش جوها کلاس‌ها را از طریق اینترنت دنبال می‌کنند تا از تحصیل عقب نمانند. همه این‌ها در ترکیب با خانه نشین شدن بخش بزرگی از مردم و ولع شدید آنها برای دریافت اطلاعات نسبت به وضعیت موجود، منجر به رشد شدید استفاده از اینترنت در ایران شده که طی هفته‌های اخیر اثرات منفی خود را بر سرعت و پایایی اینترنت نشان داده است.

 

بسیاری از کاربران طی هفته‌های اخیر از افت شدید سرعت اینترنت خبر دادند و برخی دیگر از مشکلات دیگری چون افزایش تأخیر و بروز خطا گفتند. البته وزیر ارتباطات در ظاهر نشان می‌دهد که به شدت پیگیر این موضوع و در تلاش برای بهبود وضعیت اینترنت در کشور است. حتی ۱۰۰ گیگابایت ترافیک رایگان به کاربران خانگی اهدا کردند که خود مزید بر علت شد و سرعت و در دسترس بودن اینترنت را بدتر از قبل کرد.

 

امشب هم محمد جواد آذری جهرمی از طریق صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر که بر روی مردم فیلتر است، به آنها در خصوص وضعیت شبکه اینترنت کشور اطلاع رسانی کرد. آن‌طور که وزیر ارتباطات می‌گوید، طی تنها طی دو هفته اخیر مصرف حجمی کاربران اینترنت خانگی ۱۰۰ درصد و مصرف حجمی کاربران شبکه موبایل ۴۰ درصد رشد داشته است.

 

در عین حال جهرمی می‌گوید پهنای باند ارتباط بین‌الملل را ۲۰ درصد و پهنای باند شبکه ملی اطلاعات را ۶۰ درصد بالا برده‌اند. ظاهراً امشب نیز ۱۴۰۰ گیگابیت در ثانیه بر ظرفیت «هسته‌ی شبکه ‌IP زیرساخت» اضافه شده است.

 

به این ترتیب آقای جهرمی می‌گوید آنها در وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت برای رشد استفاده مردم از اینترنت در تعطیلات نوروز آماده هستند.

 

 

/ شهر خبر


دسته ها : اخبار

مطالب مرتبط

دیدگاه ها بسته شده